Zadie Smith

Zadie Smith jest pisarką brytyjską urodzoną w Londynie w 1975 r. Zadebiutowała książką „Białe zęby”, której akcja toczy się wśród emigrantów mieszkających w Londynie.”Białe zęby” otrzymały wiele prestiżowych nagród (m.in. Whitbread First Novel Award, Guardian First Book Award) oraz zostały zaliczone do 100 najlepszych brytyjskich powieści wybranych przez magazyn „Time”.

Książki Zadie Smith w naszych zbiorach:  „Białe zęby”, „Jak zmieniałam zdanie”, „Londyn NW”, „Łowca autografów”, „O pięknie” (także w oryginale „On beauty”).
Białe zęby
Jak zmieniałam zdanie. Eseje okolicznościowe„Rozmaitości Zadie Smith. „Niespójność ideologiczna jest dla mnie dogmatem” – pisze Zadie Smith we Wstępie do zbioru 17 błyskotliwych tekstów. To wielobarwny wybór jej najlepszych artykułów i esejów z ostatnich lat. Dzieli się w nich przemyśleniami o ważnych książkach, kreśli portret swojej rodziny i sylwetkę ojca, wielbiciela brytyjskich komedii. W prześmieszny sposób relacjonuje galę rozdania Oskarów, przenikliwie pisze o doświadczeniu podróży do głodującej Liberii. Jest błyskotliwa, ciepła i zawsze całkowicie szczera.”

Londyn NW
„Keisha, Leah, Nathan i Felix – czwórka szkolnych przyjaciół. Keisha realizuje swój perfekcyjny plan na życie. Leah ma przystojnego męża, psa i talent do pakowania się w kłopoty. Nathan, obiekt dziewczęcych westchnień, dziś jest kloszardem i narkomanem. Felix jest niespełnionym filmowcem, któremu los wreszcie zdaje się sprzyjać. Łączy ich jedno – NW, kod pocztowy i miejsce pochodzenia. Nieoczekiwanie ich drogi znów się ze sobą skrzyżują.”

O pięknie

 

 

„Profesorów Belseya i Kippsa łączy zamiłowanie do piękna i podziw dla Rembrandta. Dzieli zaś stosunek do piękna i do Rembrandta, a to wystarczy, by zostali wrogami na śmierć i życie. Gdy Kippsowie przenoszą się za ocean i osiedlają w kampusie, gdzie mieszkają Belseyowie, losy ich rodzin splatają się w nieprzewidywalny sposób, a komplikacje mnożą się jak szalone.”

 

 

 

 

 

 

 
Łowca autografów

„Alex-Li Tandem to łowca autografów, dryfujący od imprezy do imprezy, który rozpaczliwie usiłuje nadać swojemu życiu choćby pozór sensu.
Pewnego dnia poznaje gwiazdę filmową, o której autografie marzył od kilkunastu lat, i szczęśliwie rozwiązuje wszystkie najważniejsze sprawy!”

 

 

 

(źródło opisów i okł.: www.znak.com.pl)

Fragmenty spotkania z Zadie Smith na festiwalu Big Book w Warszawie (14-16 czerwca 2015 r.): Zadi Smith o pisaniu opowiadań oraz Zadie Smith: „Nie ma czegoś takiego jak doskonała torebka” (copyright Wydawnictwo Znak)

Pozostałe nowości i bestsellery wydawnictwa Znak na stronie www.znak.com.pl


Notice: Undefined index: disallpostcom in /www/ksiaznica_www/www/_nowosci/wp-content/plugins/comment-disable-master/main.php on line 62

Notice: Undefined index: hideallpostcom in /www/ksiaznica_www/www/_nowosci/wp-content/plugins/comment-disable-master/main.php on line 73

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *