Kroniki beskidzkie i światowe

Andrzej Stasiuk, Kroniki beskidzkie i światowe. Wydawnictwo Czarne, 2018

„Coś tam czasem się zatliło z jednej albo drugiej, ale znikomo, jak błędny ognik. O północy byliśmy na miejscu, na zielonym rynku. Jechało się w kółko, wśród drzew, jak duktem. W gęstwinie jakieś złote światełka pełgały. I było zupełnie cicho, bo wszyscy poszli spać, pewni, że już nic się nie wydarzy. Bo co miałoby się wydarzyć o północy na końcu kraju?”
Andrzej Stasiuk

„Wybór krótkich próz i felietonów z „Tygodnika Powszechnego”. Zebrane w jednym tomie są przenikliwym spojrzeniem – z dystansu, z Beskidu albo stepu gdzieś w Azji – na teraźniejszość, na zmiany, jakie zachodzą w świecie. A zarazem próbą uchwycenia chwili, szczegółu, drobnego zdarzenia, zanim zniknie ono pod powodzią kolejnych.

(źródło opisu i okł.: www.czarne.com.pl)

Sprawdź dostępność w katalogu


Notice: Undefined index: disallpostcom in /www/ksiaznica_www/www/_nowosci/wp-content/plugins/comment-disable-master/main.php on line 62

Notice: Undefined index: hideallpostcom in /www/ksiaznica_www/www/_nowosci/wp-content/plugins/comment-disable-master/main.php on line 73

Jeden komentarz do “Kroniki beskidzkie i światowe”

 1. Dzień dobry.

  Czekam na świeżą powieść / książkę Pana Andrzeja. Mam wszystkie i wszystkie przeczytałem.
  Może czasem trzeba zrobić dłuższą przerwę ? Pośpiewać, pohasać … po prostu pożyć sobie. Żeby się nazbierało to i owo. I w Beskidzie i gdzie indziej.
  Tak czy siak, niech Pan jeszcze pisze, ile sił w zaciśniętej
  pięści. I proszę się nie oglądać na wydumanych wypierdków.

  Serdeczności ślę Marek Kawalec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *