Anioły w Ameryce

Al Pacino, Meryl Streep i Emma Thompson to gwiazdorska obsada epickiego dzieła wyreżyserowanego przez Micke’a Nicholsa, na podstawie wyróżnionej Nagrodą Pulitzera sztuki Tony’ego Kushnera – Anioły w Ameryce (opis dystrybutora)

Produkcja:   USA
Reżyseria:   Mike Nichols
Scenariusz:   Tony Kushner

Obsada:
Al Pacino – Roy Marcus Cohn
Meryl Streep – Anioł z Australii
Emma Thompson – Anioł z Ameryki
i inni

Brzdąc

Jeden kamieniami tłucze szyby w oknach. Drugi zjawia się w mgnieniu oka oferując ekspresową wymianę szyb. Oto system, który idealnie się sprawdza. Podobnie jak klasyczne arcydzieło Charlie Chaplina, które bawi i wzrusza. W swym pierwszym pełnometrażowym filmie Chaplin opowiada historię nie tracącego pogody ducha Małego Włóczęgi (Chaplin) i jego nieodłącznego towarzysza, uroczego łobuziaka (sześcioletni Jackie Coogan), który u boku swego opiekuna przechodzi prawdziwą szkołę życia. Do historii kina weszły: lekcja dobrych manier przy stole, szalona bijatyka i anielski sen Włóczęgi. Dzięki nim powstał film, który na zawsze zmienił oblicze ekranowej komedii. (opis dystrybutora)

Produkcja:   USA
Reżyseria:   Charles Chaplin
Scenariusz:   Charles Chaplin

Obsada:
Charles Chaplin – Włóczęga
Jackie Coogan – Brzdąc
Edna Purviance – Matka
i inni

Ocean’s eleven : ryzykowna gra

Plan jest prosty. Reguły jasne jak słońce. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Danny Ocean i jego wspólnicy zgarną 150 milionów dolarów. Do podziału na jedenastu – łatwo policzyć ile zarobi każdy z nich. Wyróżniony Oscarem reżyser Steven Sonderbergh przedstawia niezwykły film akcji z gwiazdorską obsadą. George Clooney gra Danny’ego, który stawia wszystko na jedną kartę i postanawia w ciągu jednej nocy obrabować trzy największe kasyna w Las Vegas. Wszystkie należą do „króla hazardu” (Andy Garcia), który spotyka się z byłą żoną Danny’ego (Julia Roberts). Danny starannie dobiera sobie wspólników, a są wśród nich: jego „prawa ręka” (Brad Pitt), kieszonkowiec (Matt Damon) i oszust (Carl Reiner). (opis dystrybutora)

Produkcja:   USA
Reżyseria:   Steven Soderbergh
Scenariusz:   Ted Griffin

Obsada:
George Clooney – Danny Ocean
Andy Garcia – Terry Benedict
Matt Damon – Linus Caldwell
Brad Pitt – Rusty Ryan
Julia Roberts – Tess Ocean
i inni

Młyn i krzyż

Jest rok 1564. W Niderlandach trwa okres ucisku politycznego i religijnego. Panujący hiszpańscy Habsburgowie krwawo zwalczają reformację. W tych realiach historycznych Pieter Bruegel maluje swoje dzieło – niezwykły obraz zatytuowany Droga krzyżowa. Prawie 450 lat później inny wizjoner postanawia powołać ten obraz do życia, z całym jego pięknem, surowością i okrucieństwem. Udowodnia tym samym, że nie istnieją dla niego granice wyobraźni. Młyn i krzyż, dzieło Lecha Majewskiego, to opowieść o artyście, który staje się demiurgiem świata, może zatrzymać go w jednej chwili i utrwalić na zawsze. Dzięki nowatorskim technologiom, w tym CGI oraz przestrzeni 3D, w ciągu trzech lat powstał unikalny film. „Praca nad nim może być porównana do tkania ogromnego cyfrowego gobelinu zbudowanego z wielowarstwowych perspektyw, zjawisk atmosferycznych i ludzi” – mówi reżyser. (opis dystrybutora)

Produkcja:   Polska, Szwecja
Reżyseria:   Lech Majewski
Scenariusz:   Lech Majewski, Michael Francis Gibson

Obsada:
Rutger Hauer – Peter Bruegel
Michael York – Nicholas Jonghelinck
Charlotte Rampling – Maria
I inni

Pojutrze

Raptowna zmiana klimatu niesie ze sobą katastrofalne skutki dla całej naszej planety. Klimatolog Jack Hall (Dennis Quaid) przewiduje nadejście nowej epoki lodowcowej! Nie spodziewa się jednak, że może się to stać za jego życia. Nagłe i gwałtowne zwroty globalnej pogody sieją spustoszenie w dosłownie każdym zakątku Ziemi; powodują powodzie, gradobicia, tornada i temperatury o monstrualnej, nigdy do tej pory nie notowanej skali. Chcąc uratować miliony istnień, w tym także swojego syna Sama (Jack Gyllenhaal). Jack musi błyskawicznie przekonać Prezydenta Stanów Zjednoczonych o realnym zagrożeniu i konieczności ewakuacji kraju. A czas nieubłaganie ucieka… (opis dystrybutora)

Produkcja:   USA
Reżyseria:   Roland Emmerich
Scenariusz:   Roland Emmerich, Jeffrey Nachmanoff

Obsada:
Dennis Quaid – Jack Hall
Jake Gyllenhaal – Sam Hall
Emmy Rossum – Laura Chapman
i inni

Rytuał

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami pasjonujący thriller o siłach nadprzyrodzonych to historia studenta seminarium duchownego (Colin O’Donoghue), który przybywa do Watykanu, aby studiować wiedzę o egzorcyzmach. Kontrowersyjne praktyki budzą w nim wiele wątpliwości i dopiero kiedy spotyka legendarnego Ojca Lukasa (Anthony Hopkins), doświadczonego w przeprowadzaniu egzorcyzmów, pancerz jego sceptycyzmu zaczyna się powoli kruszyć. Wciągnięty w trudną sprawę, która przerasta umiejętności nawet Ojca Lukasa, młody seminarzysta przekona się, że nawet fenomen nauki nie jest w stanie ani wyjaśnić, ani zapanować nad brutalnym i przerażającym złem, które poddaje w wątpliwość wszystko w co wierzył. (opis dystrybutora)

Produkcja:   USA, Węgry, Włochy
Reżyseria:   Mikael Hafstrom
Scenariusz:   Michael Petroni

Obsada:
Anthony Hopkins – Ojciec Lucas Trevant
Colin O’Donoghue – Michael Kovak
Alice Braga – Angeline
i inni

Flicka 3 : najlepsi przyjaciele

Gwiazdor muzyki country Clint Black powraca w nowym, ciepłym i wzruszającym filmie inspirowanym powieścią Mary O’Hara. Pomimo wysiłków i starań, Lindy Jenkins (Lisa Hartman Black) boryka się z ogromnymi trudnościami, by utrzymać swą farmę i stajnię. Na domiar złego jej nastoletnia córka Kelly (Kacey Rohl) ma problemy w szkole. Jakby tego było mało, Kelly chce trenować dzikiego konia o imieniu Flicka, należącego do Toby’ego (Clint Black), nowego menadżera stajni. Gdy przyszłość farmy zależy od zwycięstwa w najbliższych zawodach jeździeckich, Lindy musi zdecydować, czy może zaufać swojej córce, że uda jej się oswoić i ujeździć dzikiego konia… i swojemu sercu. (opis dystrybutora)

Produkcja:   USA
Reżyseria:   Michael Damian
Scenariusz:   Jennifer Robinson

Obsada:
Clint Black – Toby
Lisa Hartman – Lindy
Kacey Rohl – Kelly
i inni

Mechaniczna pomarańcza

Nie ma żadnych zasad, kradnie, śpiewa, stepuje, zakłóca porządek – bandyta w meloniku, Alex (Malcolm McDowell) dobrze się bawi – z tragicznym skutkiem dla innych. Jego droga od amoralnego punka, do obywatela przywróconego na łono społeczeństwa dzięki praniu mózgu i powrót do dawnego życia, to futurystyczna i szokująca wizja powieści Anthony’ego Burgessa przedstawiona przez Stanleya Kubricka. Uważana początkowo za kontrowersyjną, Mechaniczna pomarańcza zdobyła Nagrodę Nowojorskich Krytyków dla Najlepszego filmu i reżysera, a także otrzymała cztery nominacje do Oscara w tym za Najlepszy Film. Jej siła wciąż kusi, szokuje i trzyma w swoim uścisku. (opis dystrybutora)

Produkcja:   USA, Wielka Brytania
Reżyseria:   Stanley Kubrick
Scenariusz:    Stanley Kubrick

Obsada:
Malcolm McDowell – Alex DeLarge / Narrator
Patrick Magee – Pan Frank Alexander
Adrienne Corri – Pani Alexander
i inni